Rozdělení Československa jsem vnímala jednoznačně jako nesmysl a strašnou nespravedlnost, říká Zuzana Kronerová

5. říjen 2023

Známá herečka popisuje, co pro ni znamenalo rozdělení Československa, mluví o herectví, které podle ní nezná státní hranice a vypráví, jak dodnes rozmlouvá se svými slavnými rodiči.

Připravila: Iveta Demeterová
Zvukový mistr: David Dibelka
Natočeno: 2023

Často přemýšlím nad tím, co by na určitou situaci řekla maminka, anebo jak by se zachoval můj otec. Stále s nimi vedu dialog.

„Otec byl velmi demokratický a nechal mě, abych si našla vlastní cestu. Pamatuji si jeho krásný bonmot, když jsme tak debatovávali do hluboké noci v naší kuchyni o kumštu, o divadle, ale i o životě… Jednou mi řekl: ‚Nemusíš být nejlepší ani nejslavnější. Stačí, když budeš takovou štikou v rybníku, co občas rozčeří vody‛,“ vzpomíná v Momentech herečka Zuzana Kronerová.

 

Momenty. Poslechněte si rozhovory s osobnostmi českého kulturního života ve vltavském podcastu.

Výběr silných momentů ze setkání s osobnostmi přináší reflexi jejich tvůrčího života i zamyšlení nad obecnějšími tématy. Mimořádní lidé z nadhledu svého věku hovoří o tom, co prožili, co je naplňuje, s čím se těžko smiřuje i o tom, co je v dnešním světě znepokojuje.

Podcasty Českého rozhlasu Vltava poslouchejte na webu Vltavy, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.

Spustit audio

Související