Mnoho lásek Antonína Dvořáka

28. říjen 2021

Začátkem září si celý hudební svět připomněl 180. výročí narození Antonína Dvořáka. Daniel Jäger a Petr Veber ve svátečním Albu dne představují mimořádný komplet 3CD s jeho hudbou, jak ji z bohatého archivu vydavatelství Supraphon vybral britský muzikolog a znalec české hudby Patrick Lambert.

(…) Je to nejen výběrová antologie Dvořákova kompozičního odkazu, ale také přehlídka tuzemského interpretačního umění. Ano, tuzemského. Ze zahraničních jmen figurují v tomto zdroji dvořákovských nahrávek (a na tomto výběru) pouhá čtyři jména: Mstislav Rostropovič (Koncert h moll s Václavem Talichem), Gerd Albrecht (Dimitrij), Charles Mackerras (Legendy) a Wolfgang Sawallisch (Stabat mater). Z českých tu jsou skvělé nahrávky Pavla Kühna, Smetanova tria, Radoslava Kvapila, Martina Turnovského, Richarda Nováka, Václava Smetáčka, Karla Ančerla, Smetanova kvarteta a samozřejmě i Josefa Suka a Jiřího Bělohlávka, pak ale i některé spíše antikvované snímky pěveckých legend, jako byla Věra Soukupová. (…)

Nahrávka vyšla ve vydavatelství Supraphon.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...