Miřenka Čechová: Miss Amerika

18. leden 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Miřenka Čechová

Svět rušných ulic, klubů, barů a mladých Američanů i přistěhovalců se všemi jejich problémy a tématy. Texty české tanečnice, divadelnice a teď i spisovatelky z knihy Miss Amerika poslouchejte po odvysílání on-line. 

Vystřízlivění z amerického snu. Miřenka Čechová jako Miss Amerika

Miss Amerika

Miss Amerika, to je příběh ženy, která se zamilovala do města, v němž je cizinkou a také název nového multimediálního projektu performerky Miřenky Čechové a souboru Spitfire Company.

Nejčastěji se s ní setkáte na jevišti, kde se pohybuje s lehkostí a grácií. Právě pohybové inscenace jsou totiž její doménou. V květnu minulého roku ale překvapila inscenací nazvanou Miss Amerika. Lehce se v ní odklonila od své běžné polohy práce s tělem a důraz položila na slovo.

Protože jsou však texty nosné i samy o sobě, dočkaly se záhy po premiéře i knižního vydání a teď se objevují také ve vysílání Českého rozhlasu Vltava. Do odpolední řady Povídka zařazujeme pět půlhodin, které posluchače zavedou do světa rušných ulic, klubů, barů a mladých Američanů i přistěhovalců se všemi jejich problémy a tématy.

O americkém snu i novém druhu samoty. Vltava uvádí Miss Amerika jako četbu na pokračování

Miss Amerika

Miss Amerika, to je příběh ženy, která se zamilovala do města, v němž je cizinkou, také název multimediálního scénického díla a v neposlední řadě také knihy povídek performerky, tanečnice a nyní také spisovatelky Miřenky Čechové. Český rozhlas Vltava bude od 14. do 18. ledna vysílat v rámci programové řady Povídka četbu na pokračování právě z knihy Miss Amerika. Postavu Mckenzie Tomski představuje herečka Tereza Dočkalová.

V rozhlasové verzi se českou umělkyní v newyorské džungli stala herečka Tereza Dočkalová. Do interpretace se pustila se svou typickou energií a odpalem, který jen mírně krotila režisérka Natália Deáková. Podstatnou složkou je zvukový design Martina Tvrdého, který použil autentické nahrávky přivezené přímo z New Yorku.

Účinkuje: Tereza Dočkalová

Vybrala a připravila: Klára Fleyberková
Zvukový design: Martin Tvrdý
Režie: Natália Deáková

Natočeno v roce 2018.

Spustit audio

Související