Miluju antické divadlo. Dva tisíce let staré hry jsou stále aktuální, jako kdyby snad neexistoval pokrok, říká David Prachař

7. červenec 2024

O dvacetiletém angažmá v Národním divadle mluví jako o hraní ve filharmonii, rovnováhu si ale udržuje účinkováním v komorních souborech JEDL a Verze. Zásadní bylo setkání s velkou filmovou rolí stárnoucího divadelníka Moura ve snímku Citlivý člověk podle románu Jáchyma Topola. Důležitá je improvizace, i díky ní si může dovolit pracovat s „neprobádaným“ tichem. S Davidem Prachařem – hercem, slávistou a cyklistou – mluvila ve Vizitce Karolína Koubová. Repríza z 11. března 2024.

Mizení. Jsou místa, kam se prostě chodit nemá
Zjistí se, kam zmizel Mostbeautifulboy? Poslouchejte podcastový psychothriller s Matyášem Řezníčkem a Davidem Prachařem v hlavních rolích.

Natáčení podcastu Mizení, David Prachař a Matyáš Řezníček

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.