Mezinárodní festival Divadlo evropských regionů
V Hradci Králové začal 21. června 18. ročník mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů.
Na scénách Klicperova divadla, Divadla Drak a pod širým nebem v rámci Open Air programu se během 10 dnů odehraje kolem 250 představení. Alespoň na některá z nich nás upozorní Miroslav Ponomarev.
S představením Sherlock Holmes, případ londýnského sociopata vystoupilo na mezinárodním festivalu Divadlo evropských regionů v Hradci Králové Staré divadlo Karola Spišáka z Nitry.
Představení Johanka z Arku přivezlo na mezinárodní festival Divadlo evropských regionů v Hradci Králové polské divadlo Ateneum z Katovic. Ve Studiu Beseda, kde se hrálo, byl také Miroslav Ponomarev s reportážním mikrofonem.
Představení Traktát o Manekýnech přivezlo na mezinárodní festival Divadlo evropských regionů v Hradci Králové polské Divadlo Wierszalin.
Představení Odyssea přivezla na mezinárodní festival Divadlo evropských regionů v Hradci Králové skupina Iriny Brookové z Francie. Miroslav Ponomarev byl mezi diváky s reportážním mikrofonem.
Součástí mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů v Hradci Králové je tak zvaný Open Air program. Tedy něco kolem 200 představení pod širým nebem na různých místech. Miroslav Ponomarev jedno z nich navštívil.
S představením Handino překvapení vystoupilo na mezinárodním festivalu Divadlo evropských regionů v Hradci Králové londýnské loutkové divadlo Little Angel Theatre. Jde o komorní představení určené pro děti. Ale protože je festival, přišlo tentokrát trochu více dospělých, než je zvykem.
Strom je název představení, které na mezinárodní festival Divadlo evropských regionů v Hradci Králové přivezlo finské Divadlo Tätitrio. Mezi diváky v Labyrintu Divadla Drak byly tentokrát nejen děti, ale také senioři.
Gagarin! je název představení, se kterým na festivalu Divadlo evropských regionů v Hradci Králové vystoupil slovinsko-český soubor Športniki.
V Hradci Králové skončil v sobotu 30. června 18. ročník mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů. My se ještě ohlédneme za jedním představením. Z Bratislavy s ním přijelo Radošinské naivní divadlo a jeho název zní: Jen tak přišli.
Ještě jednou se dnes ohlédneme za festivalem Divadlo evropských regionů, který v sobotu skončil v Hradci Králové. S představením Galantní scény vystoupil belgický soubor Ensemble Leporello Brusel. Miroslav Ponomarev byl ve Studiu Beseda, kde se hrálo, s reportážním mikrofonem.
Nejposlouchanější
-
Marcel Proust: Swannova láska. O ničivé síle lásky, žárlivosti a touhy po společenském postavení
-
Jan Weiss: Sen o tisíci patrech. Fantaskní a vizionářské sci-fi ze třicátých let
-
Gaius Suetonius Tranquillus: Životopisy císařů. Náhled nejen do soukromí římských vládců
-
Josef Pohl: Kdo je mým soudcem? Jiří Holý v roli muže, který čelí vlastnímu rozsudku