Martin Pecina: Knihy a typografie

29. září 2011

V pořadu Psáno kurzívou si od 5. do 7. října budeme číst ukázky z knihy Martina Peciny Knihy a typografie. Autor v ní nahlíží na tvorbu knih z pohledu knižního úpravce. Do pořadu jsme pro Vás vybrali tři zamyšlení - o čtenářích a sběratelích, o bibliofilii a bibliomanii a o knihovně a jejím uspořádání.

Kniha Martina Peciny přináší eseje o čtení, knihomilství, knize i knihovnách, ale zároveň funguje jako praktická příručka, užitečná při navrhování beletrie, poezie i odborné literatury. Obsahuje kapitoly o všech faktorech, které obvykle (jsou-li provedeny profesionálně) zůstávají čtenáři skryty.

Martin Pecina je knižní grafik a publicista. Provozuje typografickou příručku Typomil, přispívá do revue Typo a časopisu Host. Je laureátem ceny v soutěži Nejkrásnější české knihy roku 2010 a European Design Awards 2011. Pořad Psáno kurzívou připravil Dominik Mačas. V režii Miroslava Buriánka účinkuje Josef Nechutný.

autor: ČRo Vltava
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

moderátor Jan Pokorný

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.