Lewis Lockwood: Beethoven: Hudba a život

18. prosinec 2020

Kamil Halbich čte z knihy předního amerického muzikologa. Lewis Lockwood nechává v brilantním portrétu nejznámějšího světového skladatele prolínat svá líčení o Beethovenově životě a díle a zasazuje je do jejich historického a uměleckého kontextu. Premiéru poslouchejte on-line po dobu jednoho týdne po odvysílání.

Účinkuje: Kamil Halbich
Připravil: Jindřich Bálek
Překlad: Marie Frydrychová
Režie: Vít Vencl
Premiéra: 16. 12. 2020

Kniha psaná pro širokou čtenářskou obec ukazuje, jak Beethovenovo rozsáhlé velkolepé dílo odráží jeho mocnou uměleckou individualitu i zásadní estetické, filozofické a politické proudy své doby.

Pro vltavskou Dopolední četbu vybíráme kapitolu, která se vztahuje k počátkům skladatelovy umělecké i životní dráhy, k mládí Ludwiga van Beethovena, prožitému v jeho rodném městě Bonnu.

Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...