Laskavý duch Vlastimila Brodského. Od stepu po Boží muka
Dnes je to přesně dvacet let, co nás opustil Vlastimil Brodský, výjimečná osobnost českého herectví. Nad unikátními rozhlasovými nahrávkami na něj vzpomíná režisér a přítel Zdeněk Zelenka i profesní kolegové jako Viktor Preiss, Jiřina Bohdalová, Daniela Kolářová nebo Jaroslav Satoranský. Poslouchejte on-line po dobu čtyř týdnů po odvysílání.
Základem komponovaného pořadu, který vznikl v roce 2020 jako připomínka sta let od narození nezapomenutelného divadelního, filmového i rozhlasového herce Vlastimila Brodského, jsou jeho vzpomínky a zamyšlení. V roce 1991 je natočil režisér Zdeněk Zelenka, ale od té doby ležely v šuplíku a vůbec poprvé zazněly až před necelými dvěma lety ve vltavském Večeru na téma. Kromě Zelenky na svého kolegu zavzpomínali i ti, se kterými trávil čas na jevištích, v šatnách nebo na filmovém place – Viktor Preiss, Jaroslav Satoranský, Jiřina Bohdalová, Daniela Kolářová, Jan Kraus či Vladimír Michálek.
Mluvilo se také o rozhlasové práci a zazněl třeba i šanson, který pro Brodského složili Satoranský s Jaromírem Hanzlíkem a s orchestrem Divadla Na Vinohradech nazpíval Waldemar Matuška. Několik filmových písniček zazpívá i samotný „Bróďa“, jak mu říkali přátelé.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
-
Případy Sherlocka Holmese, otce Browna, slečny Marplové a dalších anglických detektivů
-
Anton Pavlovič Čechov: Višňový sad. Jak zachránit beznadějně zadlužené panství?
-
Jan Štifter: Světlo z Pauliny. Příběh o ztrátě domova a vykořenění
-
Hedvika. Můžete mít mladší rodiče, než jste vy sami? Poslechněte si parodii Karla Poláčka!
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A s poslední rozhlasovou nahrávkou Josefa Skupy? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka


Hurvínkovy příhody 5
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka