Kulturní avíza 12. dubna 2012

11. duben 2012

Dvořákova síň pražského Rudolfina má na programu v 19:30 koncert České filharmonie pod vedením německého dirigenta Christopha Eschenbacha.

V kostele sv. Šimona a Judy v Praze 1 se uskuteční v 19:30 koncert Pražského filharmonického sboru, na kterém zazní Velikonoční hymnus Josefa Gabriela Rheinbergera, Stabat mater a Agnus Dei Krzysztofa Penedereckého, Pražské Te Deum Petra Ebena a dvě moteta Felixe Mendelssohna-Bartholdyho.

Dívčí sbor Cancioneta Praga zazpívá v 19:30 v kostele sv. Antonína na Strossmayerově náměstí v Praze, výtěžek charitativní akce bude na opravu barokní kaple sv. Jana Nepomuckého v obci Hospozínek ve Středočeském kraji.

Benefiční vystoupení Spirituál Kvintetu pro Hospic Anežky České se uskuteční od 19:00 v Divadle J. K. Tyla v Červeném Kostelci na Náchodsku.

Činoherní klub uvádí v 19:30 premiéru představení Tahle postel je příliš krátká aneb Jen fragmenty. Režie Martin Čičvák.

V pražském kině Světozor v 19:00 začíná 19. ročník Dnů evropského filmu. Potrvá do 19. dubna.

V rámci filmové přehlídky němých snímků Zánik na vrcholu uvádí pražské Ponrepo od 20 hodin slavný titul – Deset dní, které otřásly světem režiséra Sergeje Ejzenštejna a to ve verzi s hudbou D. Šostakoviče.

Americké centrum v Praze 1 na Malé Straně zve na 17:30 na literární večer věnovaný Jacku Kerouacovi a 55. výročí vydání jeho románu Na cestě (On the Road).

Galerie U Betlémské kaple v Praze 1 připravila na 18:00 vernisáž obrazů Zdeňka Buriana s názvem V 64 obrazech.

V českobudějovickém Domě umění bude v 18:00 zahájena výstava lucemburských výtvarníků Gasta Bouscheta a Nadine Hilbertové.

Zámecká galerie v Jičíně otevírá v 17:00 vernisáž fotografií Jana Šibíka. Představeny budou snímky z cyklů „Stories“ a „Ďábel v nás“.

Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě zahajuje v 19:00 výstavu Zamlčená moderna, potrvá do 7. října.

V Šumperku začíná třídenní hudební festival Eurofest.

autor: ČRo Vltava
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová