Konec kariéry s prvními šedinami? Taneční soubor 420PEOPLE říká rezolutně NE!
Nový způsob, jak vnímat tanečníkův pohyb a tělo na jevišti, nabízí teď projekt 42+PEOPLE. Soubor současného tance 420PEOPLE v čele s uměleckým šéfem Václavem Kunešem jím vzdává hold interpretům starším dvaačtyřiceti let. Právě ty totiž vrací na scénu, aby polemizovali s předsudky ovládajícími jejich obor.
Václav Kuneš se nechal inspirovat choreografem Jiřím Kyliánem, s nímž před lety pracoval v Holandsku a který při svém slavném souboru Nederlands Dans Theater založil odnož pro služebně starší tanečníky. Sám se pak ke své taneční profesi znovu vrací v první performanci čtyřletého projektu, kterou pod názvem WHERE vytvořil v domovském Studiu Maislovka společně s Helenou Arenbergerovou. Oba byli hosty Mozaiky.
Související
-
Žena v centru pozornosti. Vydejme se po stopách Pražského divadelního festivalu německého jazyka
Počínaje 9. listopadem se českým divákům naskýtá možnost zhlédnout výrazné inscenace předních divadelních souborů z Hamburku, Berlína, Hannoveru a Vídně.
-
Když se nehýbu, jsem nervózní a nepříjemná, říká tanečnice Veronika Knytlová
První představení, ve kterém Veronika Knytlová nemusela řešit žádné technické „parametry“ tance, se jmenovalo Průzor hrdlem a vzniklo ve spolupráci s Terezou Ondrovou.
-
Poetická síla nedokonalosti. Taneční inscenace Graces je oslavou svobody a přirozenosti
V kontrastu s vypracovanými postavami tří mužských tanečníků představujících tři grácie je v inscenaci Graces sama autorka Silvia Gribaudi ztělesněním přirozenosti.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor


Ze světa lesních samot
Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.