Karel Steigerwald: Italské pohyby

Pět příběhů, které s pěti děvčaty zažil a vypráví Petr, organizátor rozsáhlého podvodu v dražbách při malé privatizaci.

Poslouchejte na Vltavě od 9. srpna 2015 vždy v neděli v 10:30. Po odvysílání se jednotlivé díly seriálu objeví také na stránce Hry a literatura. Zůstanou tam vždy po dobu jednoho týdne.


Karel Steigerwald je známý nejen jako dramatik, ale i jako publicista, jehož jasně formulované názory jitří část české politické scény. Naší obtížnou cestou k demokracii se nezabývá pouze v novinových článcích, ale na toto téma napsal i několik rozhlasových her.

Steigerwaldův rozhlasový seriál Italské pohyby se odehrává na počátku 90. let minulého století a její rozporuplný hrdina Petr je osnovatelem vynalézavého a rozsáhlého podvodu v dražbách takzvané malé privatizace. Svůj plán na vydražení několika obchodů, aniž by je kdy zaplatil, postaví na prastaré, ale vyzkoušené metodě. Svoji cestu k prosperitě v novém a o to neprůhlednějším ekonomickém prostředí postaví na vztazích s několika ženami.


Osoby a obsazení: Petr (David Matásek), Marie (Eva Horká), maminka Kulhánková (Nina Divíšková), Květa Šimáková (Martina Hudečková), policista (Jan Novotný), Mirek Kleveta (Ivan Trojan) a 2. policista (Milan Stehlík)

Autor: Karel Steigerwald Dramaturgie: Jana WeberováHudba: Radim LinhartRežie: Ivan Chrz

Natočeno v roce 1995.

Spustit audio
autor: Tvůrčí skupina literárně-dramatické tvorby