Kabaret Shakespeare

22. duben 2014

Čtyři postavy – kazatel, stárnoucí básník, mladý šlechtic a Černá dáma rozžívají shakespearovský vesmír. Inscenace vznikla na základě sonetů Williama Shakespeara, úryvků z Knihy Job a poezie Else Lasker-Schülerové.

Příběh naděje a důvěry, radosti, lásky i nenávisti je originálním povzbuzením pro všechny, že život, stejně jako smrt mají svůj smysl.

Osobitý autorský kabaret Lucie Trmíkové a Jana Nebeského, inspirovaný Shakespearovými sonety v překladu Martina Hilského se stal jednou z největších divadelních událostí minulé sezony.

Neméně poutavá a inspirativní je i jeho rozhlasová verze, ve které navíc ještě silněji vyniká živě interpretovaná hudba našeho nejvýznamnějšího jazmanna Emila Viklického.


Osoby a obsazení: Černá dáma (Lucie Trmíková), WH (Miloslav König), Kazatel (Karel Dobrý) a WS (David Prachař)

02975553.jpeg

Překlad sonetů: Martin HilskýRozhlasová úprava: Lucie TrmíkováHudba: Emil ViklickýDramaturgie: Kristina ŽantovskáRežie: Jan Nebeský

Natočeno v roce 2013.

autor: Tvůrčí skupina literárně-dramatické tvorby
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

S hereckými hvězdami poznejte tajemství textu starého dva tisíce let

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

O věrné lásce statečného Chairea a sličné Kallirhoy

Koupit

Román byl napsán pravděpodobně už v prvním století našeho letopočtu a možná dokonce i dříve. Jde o první dochovaný milostný a zároveň i dobrodružný román nejenom antického, ale vůbec evropského písemnictví.