Kabaret Shakespeare

22. duben 2014

Čtyři postavy – kazatel, stárnoucí básník, mladý šlechtic a Černá dáma rozžívají shakespearovský vesmír. Inscenace vznikla na základě sonetů Williama Shakespeara, úryvků z Knihy Job a poezie Else Lasker-Schülerové.

Příběh naděje a důvěry, radosti, lásky i nenávisti je originálním povzbuzením pro všechny, že život, stejně jako smrt mají svůj smysl.

Osobitý autorský kabaret Lucie Trmíkové a Jana Nebeského, inspirovaný Shakespearovými sonety v překladu Martina Hilského se stal jednou z největších divadelních událostí minulé sezony.

Neméně poutavá a inspirativní je i jeho rozhlasová verze, ve které navíc ještě silněji vyniká živě interpretovaná hudba našeho nejvýznamnějšího jazmanna Emila Viklického.


Osoby a obsazení: Černá dáma (Lucie Trmíková), WH (Miloslav König), Kazatel (Karel Dobrý) a WS (David Prachař)

02975553.jpeg

Překlad sonetů: Martin HilskýRozhlasová úprava: Lucie TrmíkováHudba: Emil ViklickýDramaturgie: Kristina ŽantovskáRežie: Jan Nebeský

Natočeno v roce 2013.

autor: Tvůrčí skupina literárně-dramatické tvorby
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.