Inspirací pro pivovar v Lobči byla skotská palírna whisky. Zajímají mě projekty, které vznikají odspodu, říká architekt Pavel Prouza
Za patnáct let trvající dřinu na revitalizaci pivovaru v Lobči získali architekti Prouzovi cenu federace Europa Nostra. Nyní se však pouští do dalšího dobrodružství – mělnickému kulturnímu životu by rádi „vrátili“ vybydlenou vilu od architekta Hypšmana. Jak se žije ve stále ještě autentické oblasti Kokořínska, proč nemohou mít Prouzovy děti před domem trampolínu a jaké architektonické poklady najdeme v Ústí nad Labem? S Pavlem Prouzou o tom mluvil Ondřej Cihlář.
Související
-
Plzeň trpí myšlenkovou setrvačností. Města na západ od nás se mění rychleji, říká architekt Klíma
Znalosti praxe i teorie umění a architektury 20. století využívá Petr Klíma k její popularizaci. Se spolkem Pěstuj prostor hledá cesty, jak život v Plzni zlepšit.
-
Dělat věci jednoduše mě naučila Alena Šrámková, s lávkou HolKa jsem spokojený, říká architekt Tej
Narodil se na soutoku Vltavy a Labe, vyrůstal v Lužci nad Vltavou na jediném ostrově v ČR, kde navrhl lávku, a když mluví o inspiraci, zmiňuje učitelku Alenu Šrámkovou.
-
Logo, židle, stůl – mrknete na ně a máte jasno, říká architekt Martin Hrdina
Brněnské kavárny Tungsram, Art, Alfa, Humpty Dumpty. Těm vtiskl originální podobu architekt a grafický designér Martin Hrdina. Od dětství ho to táhlo k výtvarnému umění.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka
3 x Hurvínkovy příhody
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka