Hudba nahánějící hrůzu. Seznamte se s díly inspirovanými tvorbou Edgara Allana Poea

19. leden 2024

Mají blízko k filmové hudbě, odráží se v nich napětí, tajemství, děs a hrůza. To vše mají společné díla inspirovaná básněmi a povídkami Edgara Allana Poea. V Koncertu klasika zazní výběr nahrávek inspirovaných Havranem, Maskou rudé smrti a Zvony autorů přelomu 19. a 20. století. A doplní je neméně děsivá a temná skladba Ostrov mrtvých inspirovaná slavným obrazem symbolistního malíře Arnolda Böcklina.

Čtěte také

Od narození amerického spisovatele uplyne 19. ledna přesně 215 let a Koncert klasika v tento den předznamená i spuštění nové programové řady Vltavy Hororové povídky. Ke správnému naladění mrazivé atmosféry doporučujeme při poslechu pořadu zhasnout nebo alespoň ztlumit osvětlení.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.