Edgar Allan Poe: Maska rudé smrti. Úkryt před morovou pandemií se stane děsivou pastí

19. leden 2024

Morová pandemie zkrušila už polovinu země. Vladař se svým dvorem uniká do bezpečí izolace v odlehlém klášteře. Uprostřed kratochvilných radovánek ale přichází nezvaný host. Premiéru poslouchejte online.

Účinkuje: Pavel Oubram
Připravila: Petra Hynčíková
Překlad: Petra Diestlerová
Režie: Jakub Doubrava
Premiéra: 19. 1. 2024
Natočeno v plzeňském studiu Českého rozhlasu.

Obludná pandemie moru plení zemi. Nákaze podlehla už polovina říše. Princ Prospero s tisícovkou vyvolených mužů a žen uniká před zkázou do odlehlého kláštera. Vchod zapečetili, aby se nikdo nedostal dovnitř, ale ani ven. Ale rudá smrt si cestu najde.

Ta němá maska zašla tak daleko, že na sebe vzala kostým rudé smrti. Její roucho bylo potřísněné krví a rovněž široké čelo a všechny rysy tváře pokrývala ta šarlatová hrůza.
Edgar Allan Poe, Maska rudé smrti

Radovánky a zábava mají dát zapomenout na venkovní šílenství. Princ uspořádá velkolepý maškarní ples. Dovádění rozverných masek přerušuje odbíjení mohutných ebenových hodin, při kterém všem tuhne úsměv na tváři a společnosti se zmocňuje úzkost. Děs vrcholí o půlnoci, kdy do společnosti přichází tajemná vyzáblá postava v rudé masce. Smrt ani nejpevnější hradby nezastaví.

Zapomeňte na klidný spánek. Na Vltavě startují Hororové povídky

Edgar Allan Poe, Howard Phillips Lovecraft nebo Ladislav Klíma. Nová řada Hororové povídky nabízí vrcholné světové i české texty, které vás každý pátek uvrhnou do nejhlubších propastí lidské mysli. 

       NEJBLIŽSÍ PROGRAM

  • 19. 1. Edgar Allan Poe: Maska rudé smrti
  • 26. 1. Howard Phillips Lovecraft: Vyvrženec
  • 2. 2. Ladislav Klíma: Já a strýc
  • 9. 2. Karl Hans Strobl: Hlava
  • 16. 2. Miloš Urban: Občina
  • 23. 2. Friedrich Laun: Umrlčí lebka
  • 1. 3. August Apel: Černá komora

Hororové povídky poslouchejte v pátek od 22:00 živě na Vltavě nebo online na webu, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách. Všechny povídky zde zůstávají trvale k poslechu.

Spustit audio

Související