Hledá se mecenáš. Český grafický design by si zasloužil muzeum, říká odborník
Saša Michailidis se ptá producenta projektu Identita Michala Gregoriniho a autora projektu, grafického designéra, typografa, pedagoga a publicisty Filipa Blažka. Projekt s názvem Identita - příběh českého grafického designu pokračuje dalšími částmi. V kinech je film, do pražského Musea Kampa můžete zajít ještě do začátku února na výstavu. Už na jaře Česká televize odvysílala TV cyklus a v létě vyšla kniha. Co obnáší připravit takový rozsáhlý projekt k jednomu tématu?
Repríza z 21. 10. 2024.
Související
-
V grafickém designu byli Češi vždycky machři. Ať se člověk podíval kamkoliv
Jak říká jeden z režisérů Petr Smělík, jde o průlet tím, co krásného jsme tady v posledních stech letech měli a máme. A že toho je opravdu dost!
-
Český design je unikátní. Muchu, Sutnara nebo Teigeho znají po celém světě, říká český Američan
Jeho otec byl Čech, narodil se v Praze v roce 1932, do USA prchl jako sedmiletý. V New Yorku má aukční síň, kde hojně prodává české umění.
-
Knižní design máme na skvělé úrovni, design obalů a značek ale mladé autory neláká, říká Aleš Najbrt
Loga Ostravy, vizuální styl Českých drah, plakáty pro karlovarský filmový festival, design knih Josefa Koudelky nebo obaly desek pro značku Animal Music.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
![tajuplny_ostrov.jpg tajuplny_ostrov.jpg](https://vltava.rozhlas.cz/sites/default/files/styles/cro_3x2_mobile/public/images/dc6840ce882ec3bac8e628bfab9f5bc9.jpg?itok=MGjKRqj7)
![](https://vltava.rozhlas.cz/sites/default/files/styles/cro_1x1_mobile/public/images/6515d334428e57ce276151baa6fa5313.jpg?itok=m8R2tATO)
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.