Hana Lundiaková: Čudočka. Láska z nádražky

19. únor 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Natáčení hry Plukovní Švec. Miroslav Hanuš

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Uhranutí v nádražní hospodě. Dva uprchlíci. Kýčovitě krásná Ukrajinka a muž prchající z vyhaslého manželství do několikadenního milostného dobrodružství, které tentokrát přece musí být fatální! „Všechny ty ludry, čpící na sto honů, čudačky s vydziganými zuby, nymfy jednou nohou v kriminále,“ jak píše autorka Hana Lundiaková, ty všechny jednoho dne nechá za sebou. Premiéru povídky v podání Miroslava Hanuše poslouchejte on-line po dobu jednoho týdne po odvysílání.

Účinkuje: Miroslav Hanuš
Připravila: Ivana Myšková
Režie: Vít Vencl
Premiéra: 19. 2. 2021

Spisovatelka a písničkářka Hana Lundiaková, známá jako Stinka, v časopisecky publikované povídce Čudočka svým vtipně vynalézavým, řízným a roztouženým jazykem v divokém tempu rozehrává příběh nevázané lásky, který si tajně přeje prožít každý z nás. I tento vášnivý příběh má ale své kdyby...

Hana Lundiaková, narozena v Broumově, hrála v kapelách Rudovous, Tři sestry a na klávesy ve skupině Kaspar vor Urbach. V současnosti vystupuje sólově nebo se spoluhráči pod jménem Stinka. Pod tímto pseudonymem vydala i dvě sólová alba. V roce 2010 debutovala svým povídkovým souborem Vrhnout, následovaly novela Černý Klarus a román Imago. Ty trubko!, za který byla v roce 2015 nominována na cenu Magnesia Litera. Její nejnovější próza Co je ti do toho právě vychází v nakladatelství Větrné mlýny.

autor: Ivana Myšková
Spustit audio

Související