Gustav Mahler & Soňa Červená

28. září 2021

Hudební publicisté Daniel Jäger a Jozef Červenka nám ve svátečním Albu dne představili novinku z vydavatelství Českého rozhlasu Radioservis – kompaktní disk s archivními mahlerovskými nahrávkami Soni Červené. CD obsahuje altové sólo z Mahlerovy 3. symfonie, Písně o mrtvých dětech a ukázky z Písně o zemi. Nahrávky byly pořízeny v roce 1960 v Lipsku a Berlíně.

(…) Na záznamoch speváčka sústredila všetko, čím si počas celej svojej kariéry podmaňovala a stále podmaňuje publikum: ohromné psychologické i rýdzo hudobné porozumenie, neuveriteľné množstvo výrazových odtieňov, oduševnelosť prednesu, schopnosť upútať a vtiahnuť poslucháča k tak introvertnému žánru. Jej dynamický register siaha od sotva počuteľného pianissima až k zvrchovanému dramatizmu, dokáže nádherne vykresliť tón, jemne ho odtieňovať a v mimoriadnej harmónii s u nej snúbia pocit a intelekt, podobne ako hudba a slovo. (…)

autoři: Jozef Červenka , Daniel Jäger
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

S hereckými hvězdami poznejte tajemství textu starého dva tisíce let

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

O věrné lásce statečného Chairea a sličné Kallirhoy

Koupit

Román byl napsán pravděpodobně už v prvním století našeho letopočtu a možná dokonce i dříve. Jde o první dochovaný milostný a zároveň i dobrodružný román nejenom antického, ale vůbec evropského písemnictví.