Filigránský případ. Detektivní příběh Heleny Šoltészové

21. květen 2023

Poklidný konec noční služby na kriminalistickém oddělení naruší oznámení o pokusu propašovat do zahraničí vzácné tisky. Vzápětí starší žena ohlásí zmizení svého souseda. Oním sousedem je známý antikvář a tak je jen otázka času, kdy se oba případy propojí... Poslouchejte on-line po dobu čtyř týdnů po odvysílání.

Účinkují: Jiří Samek, René Přibil, Jaroslav Konečný, Josef Nechutný, Ladislav Beneš, Eva Wimmerová, Ivan Gübel, Jan Gross, Václav Neužil), Oldřich Kříž a Daša Neblechová
Dramaturgie: Josef Hlavnička
Režie: Miroslav Buriánek
Natočeno: 1983
Natočeno v plzeňském studiu Československého rozhlasu.

Helena Šoltészová napsala pro rozhlas několik původních her. Komedie Počítej, ale moc nepočítej!, Zůstane koza celá, když se vlci nažerou? měly pranýřovat nedostatky socialistického občanského soužití. V kriminálce Filigránský případ zase k vyšetření případu zásadním způsobem pomůže překvapivý koníček příslušníka celní správy. 

Pro rozhlas připravila Helena Šoltészová také řadu dramatizací – například Poslední vůli Agathy Christie. Na svém kontě má řadu překladů – seriály Žena v bílém, Zrozen aby byl králem nebo Hamptonovy Divochy. S Českým rozhlasem Helenu Šoltészovou pojí ještě jedna okolnost: letos na podzim by se dožila sta let.

autor: Josef Hlavnička
Spustit audio

Související