Ekologie, ekonomika, společnost. Holistický pohled na udržitelnost v praxi divadelního Studia ALTA
Jak může kultura naplňovat svou společenskou odpovědnost z hlediska udržitelnosti? Podle umělecké šéfky Studia ALTA, performerky Lucie Kašiarové má kulturní organizace reprezentovat způsob, jakým by se měla společnost do budoucna vyvíjet, tedy chovat se udržitelně jak ve svém fungování, tak ve výsledných projektech.
Udržitelnost je postavena na třech základních pilířích – ekonomika, společnost a ekologie. Je to holistický pohled na to, co organizace dělá (nebo my jako lidé děláme). A nemůže vylučovat ani jednu z těchto věcí.
Související
-
Jak se dá z metropolí a velkých měst udělat místo s příjemným klimatem?
Jak se dá z přehřátých měst udělat příjemné místo k životu i v létě? A jak nám v tom pomohou stromy v ulicích?
-
Zelenina i zeleň prospívá městskému životu: přináší chladnější ulice i vřelejší sousedské vztahy
Zabořte ruce do hlíny a vypěstujte něco dobrého! Jak s tématem pěstování a konzumací zeleniny pracuje umělecké duo StonyTellers? A jak se dají oživit městské vnitrobloky?
-
Několikadenní putování krajinou, spaní pod hvězdami, objevování krajiny doslova vlastním tělem
Poslední červencové ArtCafé bude chválou poutnictví. Jde o druh aktivity, která umí vytvářet nová pouta, nové vztahy: ke světu, k sobě i k druhým, ke spolupoutníkům.
Více o tématu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.