Jak se dá z metropolí a velkých měst udělat místo s příjemným klimatem?

28. červenec 2023

Teploty každé léto šplhají výš a výš a pro obyvatele měst začíná být pobyt a pohyb po městě v těch nejteplejších dnech bojem o přežití. Alžběta Žabová si povídá o tom jak konkrétně můžeme o přírodních prvcích ve městech přemýšlet a jak je plánovat s editorkou knihy O stromech v ulicích Kateřinou Vídenovou, Ondřejem Fousem, zahradním architektem a zahradníkem a po Skypu se připojila také politička, aktivistka a expertka v oblasti ekologie Petra Kolínská.

Zahradní architekt a zahradník Ondřej Fous a  s editorka knihy O stromech v ulicích Kateřina Vídenová s Alžbětou Žabovou v ArtCafé
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.