Přírodu je potřeba udržet ve funkčním stavu. Podcast Dana Bárty Nevinnosti světa slaví přes 250 tisíc stažení

21. září 2023

Podcast Nevinnosti světa s texty cestovatele, hudebníka a milovníka vážek Dana Bárty slaví významný a radostný milník – díky vám, posluchačům a posluchačkám dosáhl přes 250 tisíc stažení. Zápisky z cestování po Kostarice, Venezuele, Mozambiku, jižní Indii a dalších zemích si můžete poslechnout na webu Vltavy nebo na mujRozhlas a dalších podcastových aplikacích.

Jsem tím velmi příjemně zaskočen a mám z toho velkou radost. Ještě jsem se s tím ani nestihl vytahovat doma, ale dneska to udělám, reagoval Dan Bárta po telefonu na tuto potěšující novinku.

V jaké zemi mají lidé nejbližší vztah k přírodě? Jaké další plány má Dan Bárta do dalších dnů, týdnů, měsíců? A můžeme třeba očekávat Nevinnosti světa v knižní podobě? Poslechněte si celý rozhovor s Danem Bártou.

autor: nav
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.