Důležité je, aby výstavy aktivovaly nejmladší generaci. I děti se zajímají o klima a další témata, která řeší dospělí, říká Jiří Fajt
Třetím rokem se někdejší ředitel Národní galerie Jiří Fajt stará o program a mezinárodní projekty Státních uměleckých sbírek v Drážďanech. Proč tamní dětský kurátorský tým odmítl výstavu Islanďana Olafura Eliassona? Jaké bylo setkání s tureckým nobelistou Orhanem Pamukem, v čem jsou inspirativní diskuse se saskými politiky, jaké jsou profesní kvality nové šéfky Galerie Rudolfinum J. T. Bailey a jakou kulturu doporučí na Pražský hrad? Ptala se Hana Slívová.
Související
-
Jaká je budoucnost historického centra Prahy? Záleží jen na nás, říká historik umění Richard Biegel
Výhled ze své kanceláře v Celetné ulici má až trestuhodně romantický: z jedné strany Týnský chrám, z druhé věž Staroměstské radnice.
-
Otloukánek jménem první republika. Ve 20. století byla nenáviděná, říká historik Pavel Zatloukal
Proč by lidi měli přijet na výlet do Olomouce? „Protože se jí i ve dvacátém století podařilo leccos nepokazit,“ říká historik umění Pavel Zatloukal.
-
Olomouc je rezervací barokní kultury, málokteré město má z té doby tolik památek
Ondřej Jakubec je rozkročen mezi univerzitami v Olomouci a v Brně a zabývá se kulturou renesance a baroka v Čechách i na Moravě.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
3x Karel Klostermann
Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.