Druhá kariéra tanečníků a tanečnic

23. říjen 2023

Napadlo vás někdy, že jako tanečník uzavírající kariéru býváte označený už po pětatřicítce? A co vás čeká pak? Anna Herza Tydlitátová se ptá hostů – Jany Návratové z Nadačního fondu pro taneční kariéru a Anny Brabcové z Ministerstva práce a sociálních věcí.

Zleva Jana Návratová z Nadačního fondu pro taneční kariéru a Anna Brabcová z Ministerstva práce a sociálních věcí v ArtCafé

Zajímá Vás téma Statusu umělce? 15. listopadu 2023 v pražském klubu Letka proběhne konference Status umělce a role oborových organizací. Budou na ní prezentovány výstupy k výzkumů, které realizovaly organizace Vize tance, Nadační fond pro taneční kariéru, Asociace tanečních umělců ČR (ATU) a německá Spolková asociace nezávislých scénických umění.

Účast na konferenci je zdarma na základě registrace ZDE 

Nejen tanečníci mění kariéru. Zajímá vás další vzdělávání, chcete se rozvíjet? Prozkoumejte možnosti finanční podpory od státu v rámci aktuálního projektu Jsem v kurzu.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.