Divadelní underground v Lese

03732649.jpeg
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy 03732649.jpeg

Komorní drama dvou prvorepublikových hereckých hvězd, které zrcadlí dějiny Československa ve 20. století, undergroundové pašije nebo commedia dell’arte s názvem Arlecchino Magnifico aneb Šťastná Isabella. To jsou původní hry Tomáše Vůjtka, které v posledním roce uvedl v premiéře i mnoha reprízách klub Les.

V podzemí tohoto ostravského klubu, který se zabydlel mezi podstatnými kulturními centry města, tak v podstatě vznikla nová – undergroundová – divadelní scéna, která oslovuje čím dál více diváků.

U jejího zrodu i dnešní dramaturgie stojí herec a majitel klubu Přemysl Bureš a dramaturg Komorní scény Aréna, respektovaný dramatik Tomáš Vůjtek (mimo jiné třikrát cena A. Radoka). S oběma si v Čajovně povídala Monika Horsáková.

Kromě okolností vzniku a fungování scény, které se například podařilo v průběhu velikonočního týdne spojit herce všech tří ostravských divadel a řadu dalších kulturních osobností v originální inscenaci pašijových her, se můžete těšit i na ukázky z představení Spolu.

V rolích dvou legend československé meziválečné scény, Adiny Mandlové a Lídy Baarové, účinkují Pavla Gajdošíková a Zuzana Truplová.