Děti U: Křehkost i naděje dětské paliativní péče
Projekt spojující umění a medicínu divadelního souboru Tantehorse v koprodukci se 4 + 4 dny v pohybu a Palácem Akropolis přišly představit choreografka a tanečnice Markéta Vacovská, dramaturgyně a divadelní lektorka Kristýna Boháčová a dětská paliativní lékařka Kateřina Barčíková.
Vyrazte na trasu mezi pražskými usedlostmi Bulovka a Cibulka a poznejte lépe téma péče o děti se životem limitujícím či ohrožujícím onemocněním. Je v něm mnohem více naděje a radosti, než by se mohlo na první pohled zdát.
Související
-
O tvorbě v tělech, která fungují jinak. Když handicap není překážkou, ale tvůrčí výzvou
Jak si mohou neslyšící děti zatančit na hudbu? Jak vypadají taneční hodiny pro lidi s Parkinsonovou chorobou? ArtCafé Hanky Malaníkové o integrační síle umění.
-
O odvaze nejen na divadelních prknech
Co víc si přát do Nového roku, než odvahu. Odvahu tvořit. Vykročit do neznáma, zkusit neprošlapané cesty. Kde se taková odvaha v člověku bere?
-
Obdivuji rodiče, kteří si dokážou přiznat, že jim zemře dítě, říká lékařka paliativní péče
„Dětská paliativní péče je hrozně moc o lásce – a nechci, aby to znělo ,nějak ezo‘,“ popisuje Lucie Hrdličková, vedoucí lékařka týmu Dětské podpůrné péče FN Motol.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka
Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.