O tvorbě v tělech, která fungují jinak. Když handicap není překážkou, ale tvůrčí výzvou
Může si radost z tance vychutnat každé tělo? Jak tančí na hudbu neslyšící děti? Jak vypadají taneční hodiny pro lidi s Parkinsonovou chorobou? A nebývají nakonec větší překážkou a handicapem limity v naší hlavě? O tvůrčím procesu a kreativním učení v tělech, která fungují jinak, hovoří Hanka Malaníková s tanečnicí, choreografkou a pedagožkou Barborou Látalovou, tanečnicí a kulturní manažerkou Markétou Perroud a s performerkou a režisérkou Zuzanou Pitterovou.
Může to být jen vlna energie, která prochází naším tělem a my si ji uvědomujeme. Může to být neviditelný tanec!
Markéta Perroud
Pražská derniéra představení pro slyšící i neslyšící publikum Karneval zvířat se uskuteční 1. 5. v Divadle Ponec. Nejbližší taneční hodiny v rámci projektu Dance Well proběhnou v Praze 16. 4. v KC Vozovna, 23. 4. v Městské knihovně a 30. 4. ve Veletržním paláci.
Limity v hlavě jsou kolikrát větší než v těle.
Zuzana Pitterová
Související
-
Druhá kariéra tanečníků a tanečnic
Jaké výzvy přináší taneční kariéra a její krátká dráha? Tanečníci a tanečnice se po aktivní fázi kariéry musí rekvalifikovat. To může potkat ale i lidi z jiných oborů.
-
Jejich touhu zpívat, hrát a komponovat handicap nezastavil
Nic nás nezastaví: Pavel Zelinka představuje příběhy a hudbu pozoruhodných muzikantů a muzikantek, kteří tvoří navzdory různým bariérám
-
Umělecký projekt Unique Client přichází s oblečením pro ty, na které konfekce nemyslí
Co si mají obléknout lidé, jejichž těla nemají standardní proporce a tvary? ArtCafé o projektu Unique Client, o proměně módy a o návrzích na míru.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka
Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.