Nepřemýšlejte nad vítězi, vyražte raději na výstavu, vzkazují laureáti Ceny Jindřicha Chalupeckého
Přestože je CJCH dlouhodobě kritizována, letos se přihlásil rekordní počet umělců. Jedním z důvodů je finanční příspěvek na dílo pro závěrečnou výstavu a stipendijní podpora. Ta dává laureátům možnost tvořit i jindy než po nocích. O tvorbě a pohledu na CJCH mluvla Hana Slívová s letošními oceněnými Oskarem Helcelem, Juditou Levitnerovou, Ondřejem Trhoňem a odcházející ředitelkou Karinou Kottovou.
Související
-
Tomáš Koblížek: Misogynie ve vědě a umění
Jaký je rozdíl mezi úspěchem vědce či umělce a úspěchem vědkyně či umělkyně? První mohou počítat s ovacemi. Ty druhé by se měly připravit, že do potlesku se vmísí výhrůžky.
-
Cena Jindřicha Chalupeckého: O pohledu tuzemských i zahraničních odborníků na místní uměleckou scénu
Jak se proměnila podoba Ceny Jindřicha Chalupeckého? A víte, že se Vasilij Kandinskij vydal na dráhu výtvarníka až ve 39 letech?
-
Chalupeckého cena opět mění pravidla. Nastal čas ji zrušit, nebo přejmenovat?
Saša Michailidis se ptá člena správní rady Společnosti Jindřicha Chalupeckého Víta Havránka a vedoucího kulturní rubriky časopisu Respekt Jana H. Vitvara.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
3x Karel Klostermann
Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.