Cosima Wagner, rozená Liszt, rozvedená von Bülow. Deníky zbožňující družky Richarda Wagnera

25. leden 2018

Německá autorka Claudie Wolfové zpracovala deníky Cosimy Wagnerové,  družky Richarda Wagnera a pozdější oddané strážkyně jeho kultu. Jedná se o jedinečný dokument, přibližující skandální vztah Cosimy k Richardu Wagnerovi, který byl charakterizován obdivem a absolutní oddaností.

 

Ve svých denících považuje každý Wagnerův výrok za bohem seslané poselství, vše zapisuje s ponížeností a přesností. Její zápisky posléze zaznamenávají i přerod této ženy, která po smrti svého muže namísto dobrovolně přijatého údělu sloužící a trpící manželky přijímá vůdcovskou roli paní Bayreuthu.

Připravila Eva Nachmilnerová. 

Účinkují Jana Štěpánková, Jana Franková a Ladislav Dvořák.​

autoři: ČRo Vltava , Eva Nachmilnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...