Co spojuje divadlo a cestování? Změna stavu mysli a vykročení do neznáma

2. červen 2023

Marie Nováková z Tygra v tísni vypráví o rodinné loutkové inscenaci Pětkrát kolem světa, která diváky vede po stopách první československé cestovatelky Barbory Markéty Eliášové. Vznik hudebně-objektové inscenace Krajina v baťůžku popisuje Markéta Labusová. Dominika Špalková přináší dobrodružné zážitky navázané na inscenaci pro osm diváků: Moetivi Karavan / Expedice k domovu. Kam lze doplout na vlnách fantazie? Proč si z cest vozit suvenýry ve formě divadla?

Krajina v batůžku je k vidění 6. června v pražském Kampusu Hybernská. 
PĚTKRÁT KOLEM SVĚTA: Dobrodružný příběh cestovatelky Barbory M. Eliášové se bude hrát v pražském divadle VILA Štvanice 7. a 20. června.
Moetivi Karavan dojede například 1. a 2. července do Loutkářské Chrudimi.

Krajina v batůžku

Pětkrát kolem světa

Moetivi Karavan / Expedice k domovu

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.