Charmed Life: The Best Of The Divine Comedy

21. únor 2022

Kapela The Divine Comedy, projekt Ira Neila Hannona, vydává po 30 letech fungování výběr toho nejlepšího na kompilaci Charmed Life. Hodnocení připravil Pavel Zelinka. 

(…) The Divine Comedy není projektem, který by posouval stylové hranice, přesto jeho existence svým vkusem nenápadně kultivuje jinak divokou hudební scénu. Ač zásadní roky v kariéře Neila Hannona byla dekáda od poloviny let devadesátých do roku 2004, kdy kapela přišla s osmým albem Absent Friends, kompilace Charmed Life jasně dokumentuje, že následující alba, která vyšla částečně v mediálním přítmí, kvalitou svých singlů za „zlatou érou" nezaostávají. (…)

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.