Bratři Ebenové: Co my víme

29. září 2023

Sestava Bratří Ebenů rozšířená o Mišíkovo trio a několik zajímavých hostů vydala nové album. Hodnocení připravil Otakar Svoboda.

(…) Marek Eben zpívá ve stylu vyprávěcích osobností, které nestrhávají rozsahem a precizností. Jeho síla a tím i síla celé nahrávky je v charismatu, nadhledu a současně i špičkovém doprovodu dalších účastníků. Tedy jeho dvou bratří Davida a Kryštofa a pak kytaristy Pavla Skály, bubeníka Jiřího Zelenky a basáka Jaromíra Honzáka. A důležitý je samozřejmě nadhled a decentní vtip. Který vidíme už na obalu CD, které tvoří křížovka. (…) Každopádně deska stojí na příjemných hudebních nápadech, atmosféře, lehkém nahlížení na světové dění a tedy hlavně v textech. Je jen několik tuzemských kapel, u kterých si můžeme být jistí, co si pořizujeme ještě před nákupem. Novinka Co mi víme bratří Ebenů mezi ně patří. (…)

autoři: Otakar Svoboda , Daniel Jäger
Spustit audio

Související

  • Distance

    Nová deska původem arménské zpěvačky a autorky Astghik Martirosyan. Hodnocení připravil Otakar Svoboda. 

  • Ute Lemper: Time Traveller

    Německá zpěvačka Ute Lemper oslavila 4. července 60. narozeniny. A k nim si nadělila novou desku. Hodnocení připravil Otakar Svoboda.

  • Jonathan Butler: Ubuntu

    Nová deska jihoafrického kytaristy, zpěváka a autora Jonathana Butlera. Hodnocení připravil Otakar Svoboda.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.