Béla Bartók & Sergej Prokofjev

21. leden 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Béla Bartók & Sergej Prokofjev – Claudio Mondini & Anna Pecora

Nová nahrávka houslistů Claudia Mondiniho a Anny Pecory. Poslechněte si recenzi Petra Vebera.

(…) Jde o zajímavou dvojici. On putuje od 90. let, kdy začínal nejprve v Mládežnickém orchestru Evropských společenství, po různých komorních souborech. V roce 1997 založil Gaudeamus Ensemble, který se s ohlasem pohybuje v repertoáru od smyčcového kvarteta po sexteto. Ale zajímá se i o barokní hudbu a hraje například se švýcarským souborem “I Barocchisti“. Ona, ještě ani ne třicetiletá, ukončila studia (u něj) v roce 2018. Hraje v různých orchestrech i komorních souborech a s Mondinim také vede interpretační kurzy v Bergamu. (…) Oba interpreti se doplňují velmi sofistikovaně, pohrávají si s jemnými zvukovými finesami, ale ne přehnaně odtažitě či artistně, vyumělkovaně. Z jejich hry je cítit dostatek spontaneity, ale současně pečlivou pozornost vzájemným dynamickým a náladovým poměrům. Dvoje housle jsou velmi „holou“ hudbou, je slyšet opravdu každý tah smyčce, každý akcent, každá z jemných nuancí vytvářených odlišným tlakem na smyčec. (…)

Nahrávka vyšla u labelu Stradivarius.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.