Anton Pavlovič Čechov: Krajta a králíček. Malá povídka pro dobrý den

24. září 2021

Mistrně a bez zbytečných slov dovedl ruský dramatik a prozaik Anton Pavlovič Čechov vystavět své povídky. Vyznačující se úsporností stylu, dramatickým spádem a hlavně velkým uměním charakterizovat postavy i prostředí děje přesně odpozorovanými detaily. V povídce s příznačným názvem Krajta a králíček se dozvídáme, jak úspěšně svést zadanou ženu. Poslouchejte on-line po dobu jednoho týdne po odvysílání.

Účinkuje: Martin Hruška
Režie: Aleš Vrzák
Natočeno: v českobudějovickém studiu Českého rozhlasu v roce 2003

Čechov moc dobře věděl, že těžiště toho, čemu říkáme pravda, záleží jen na úhlu pohledu. Jako schopný spisovatel (a možná i jako lékař) pozoroval věci a děje z více úhlů současně a jeho postavy dosvědčují, že pravd je tolik, kolik je lidí.

autor: Aleš Vrzák
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová