Andreas Scholl a Czech Ensemble Baroque uvedli na Pražském jaru Te Deum Františka Ignáce Tůmy

31. květen 2023

Brněnský ansámbl Czech Ensemble Baroque vystoupil poslední květnový den na Pražském jaru. Byl to jejich vůbec první koncert na tomto festivalu a přizvali si k němu Andrease Scholla, německého kontratenoristu, se kterým je pojí několikaletá blízká spolupráce, nejen na koncertech ansámblu, ale i na Letní škole barokní hudby v Holešově. Přímý přenos jsme vysílali 31. května od 20:00.

V novodobé premiéře uvedli společně moteta a Te Deum Františka Ignáce Tůmy, autora, jehož hudbu objevují muzikologové i hudební interpreti v posledních desetiletích.

Pražské jaro na Vltavě. 12. května – 2. června
Vždy od 20 hodin

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.