Zdena Bratršovská − František Hrdlička: Hudba útěšná, hudba útočná

12. květen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Noty, klavír, hudba (ilustrační foto)

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

V den zahájení Pražského jara na Vltavě uvádíme esej s hudebním tématem z knihy Soumrak utopií. Poslouchejte on-line po dobu jednoho týdne po odvysílání.

Účinkují: Kateřina Fixová, Jiří Hromada
Připravila: Alena Zemančíková
Režie: Jaroslav Kodeš
Natočeno: v roce 2012

Zdena Bratršovská a František Hrdlička vystupují téměř důsledně jako autorská dvojice. Jako takoví jsou autory několika románů a povídkových knížek. Kromě toho mají také životní zkušenost s nekonformním, antropologických divadelním experimentem Bílé divadlo (1969–1972), o němž vydali monografii Zpráva o Bílém divadle. Napsali rovněž několik rozhlasových her, které vyšly i knižně. Nyní máte možnost poslechnout si jejich esej Hudba útěšná, hudba útočná.

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...