Wayne Marshall: Born To Play

3. září 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Wayne Marshall: Born To Play

Deska britského dirigenta a pianisty Wayna Marshalla s akcentem na hudbu George Gershwina. Poslechněte si recenzi Petra Vebera.

(…) Když mu bylo osm, slyšel prý Gershwinovu hudbu v rádiu – a bylo z toho zásadní setkání na celý život. Není divu, že ty nejlepší nahrávky, které Wayne Marshall pořídil se svým německým rozhlasovým tělesem v Kolíně nad Rýnem ve druhém desetiletí 21. století, obsahují i Gershwina. Na CD je vedle obou rapsodií (a vedle několika stylově příbuzných novějších děl) Gershwinova předehra Strike Up The Band z roku 1927, předehra Girl Crazy z roku 1930 a předehra Of Thee I Sing z roku 1931. Tedy pestrý výběr z hudby k muzikálům. Vděčná lehčí koncertní nebo poslechová hudba. Pod Marshallovou taktovkou, když ji zcela v pohodě posloucháme, osciluje mezi líbivostí, bezstarostností, věcnou přesností, lyrikou, humorem, nadsázkou a patosem. Nabízí pohled do světa minulosti, na sto let starý pop. (…)

Nahrávka vyšla u labelu Avi Music.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Z Frenštátu do pohádky. Stačí věřit na dobré konce.

Veronika Sedláčková, moderátorka ČRo Plus

Pohádka o Raškovi

Pohádka o Raškovi

Koupit

Jiří Raška vyhrál na olympijských hrách v Grenoblu 1968 zlatou olympijskou medaili. Spisovatel Ota Pavel úspěch popsal v nezapomenutelné Pohádce o Raškovi. Čte Oldřich Kaiser