Vydejte se na akustickou ambientní výpravu. Hudebníci vás ukonejší kostmi lososa i Záznamy ticha

8. červenec 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ambient, příroda, klid

První polovina pandemického roku 2021 přivanula nečekaně velké množství něžné, snivé hudby. Akustický ambient přinesl hudbu Orloje snivců, I Am Planet nebo Merope.

Kudy nás hodinová selekce ze spektra akustického ambientu povede? Se zavřenýma očima můžeme na pomalých tónech putovat kolem světa. Se slovenským projektem I Am Planet se projdeme údolím Liptova, s trojicí Merope se podíváme na litevské ostrovy a David Shea nám dokonce otevře Tisíc Buddhových jeskyň.

Rozmanití budeme i instrumentálně. Ryan Dugre nás zpomalí skrze nezvyklé pojetí hudební odnože americana, kombinující folk s country. Sissel Vera Pettersen bude řídit netradiční pěvecký sbor Trondheim Voices, Phillip Sollmann zaplní pódium obskurními instrumenty a Jaroslav Kořín s Michaelem Deliou pro nás kostmi lososa rozezní samotný Orloj snivců.

Bezeslovná výprava, kde rytmus bude občas odklepávat kapající voda nebo se čas zastaví uprostřed hmyzem bzučící louky, bude mít 20. července v ArtCafé Pavla Zelinky své elektronické pokračování. Nalaďte si v pravý čas na Vltavě.

autor: Pavel Zelinka
Spustit audio

Související