Vlastníma rukama vyrábí, co sami chtějí – na hřišti i na univerzitě
Jiří Zemánek a Krištof Pučejdl stojí jako pedagogové za předmětem Jak vyrobit (téměř) cokoli, který se letos opět uskutečnil na FEL ČVUT. Student Martin Höhne si ho zapsal a vyrobil šachovnici s podsvícenými políčky, která radí při hře. Carolina Sidon popisuje principy pilotního Dobrodružného hřiště na Praze 6. Oba příklady praxe ukazují, že na univerzitní půdu i do veřejného prostoru hravost, svoboda i odvaha patří.
Hra a hravost je důležitou součástí vzdělávání – k vysoké škole prostře patří.
Jiří Zemánek
Lidé se na Adventure Playground ponoří do hry a zapomenou hlídat čas.
Carolina Sidon
Dobrodružné hřiště, Adventure Playground, vzniklo jako pilotní projekt, za podpory městské části Praha 6, DDM a spolku Město přátelské k dětem. Je otevřené od 4. do 27. června 2024, každý den kromě pondělí od 14.00 do 19.00, a v prázdninovém týdnu od 8. do 12. července, každý den od 9.00 do 16.00, na pražské adrese Na Kocínce.
Související
-
Hřiště a harampádiště, kde kvete dobrodružství a svoboda, v Česku zatím chybí
Děti mají právo si hrát. Patří ale dětská hra do města? Jak si nejlepší hřiště na světě představuje žačka Doris? ArtCafé o hřištích a dobrodružství přináší Tereza Lišková.
-
V laboratoři písecké galerie rozhodují děti. Víme proč!
Na začátku je prázdná místnost. Co bude na konci? ArtCafé o probouzení nápadů u dětí i The Beatles připravila Tereza Lišková.
-
Patří veřejný prostor měst i náctiletým a mladým dospělým?
Mladí a dospívající ve veřejném prostoru. Jak malé zásahy rozšířují, nebo naopak redukují, jejich možnosti využívání města? Odpovědi hledá ArtCafé Terezy Liškové.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka
3 x Hurvínkovy příhody
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka