Vladislav Merhaut, Jiří Vondráček: Mám v mozku laboratoř. Epizody ze života Vladimíra Boudníka

13. březen 2024

U příležitosti 100. výročí narození Vladimíra Boudníka uvádíme dvoudílný dokument, který připravil Jiří Vondráček ve spolupráci s Vladislavem Merhautem v roce 2008. Poslouchejte online po dobu čtyř týdnů po odvysílání.

Čte: Jaromír Meduna
Připravili: Jiří Vondráček, Vladislav Merhaut
Natočeno: 2008

V první hodině zazní unikátní amatérská nahrávka rozhovoru Vladislava Merhauta s Vladimírem  Boudníkem z roku 1963. Ve druhé části se zaměříme na životní příběh Vladimíra Boudníka v 60. letech. Hovořit budou mimo jiné obě Boudníkovy manželky, Tekla Holenyiová-Novodvorská a Věra Špánová-Boudníková, dále režisérka Věra Chytilová, Zdena Brosingerová-Kolihová, Jaroslav Rotbauer a Jan Balcar.

Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.