O pořadu Vizitka

Vizitka

Rozhovor s lidmi, kterým umění proměňuje život. Umocňuje a obohacuje, ale často také komplikuje.

Hosté Vizitky jsou s uměním, kulturou a sférou humanitních věd spojeni svými profesemi či osobním vztahem. Zaujali svou tvorbou, postoji, názory i kontroverzemi.

Nepreferujeme velká či mediálně exponovaná jména umělců, zveme také ty, kteří vytvářejí a udržují místní kulturní prostředí. Organizují autorská čtení, koncerty, festivaly a společenský život, který sbližuje lidi podobného založení.

Součástí portrétu a osobního kánonu hosta je hudba, která vychází plně z jeho výběru, a proto se může stát, že ve Vizitce překročí žánrové zaměření Vltavy. K posluchačům se tak mohou dostat překvapivé a pozoruhodné hudební podněty.

Moderátoři jsou v rozhovorech rovnocennými partnery, oporou i inspirací svého druhu jsou jim jejich původní profese: bohemista, hispanistka a překladatelka, filmový dokumentarista, architekt, hudebník nebo někdejší sbormistr Dismanova rozhlasového dětského souboru. 

Vizitka dává nahlédnout do příběhů nadaných, zaujatých a neotřele přemýšlejících lidí. Vysíláme také z regionálních studií Českého rozhlasu. Z Brna, Ostravy, Olomouce, Plzně a Liberce.

Posluchači se mohou do rozhovoru zapojit emailovými dotazy: vizitka@rozhlas.cz

Vysíláme od 4. září 2017.