O pořadu Vizitka

Seznamte se s lidmi, kteří žijí (s) kulturou.

V hodinovém rozhovoru moderátora s hostem posluchačům představujeme zajímavé postavy českého i zahraničního kulturního života: spisovatele, překladatele, hudebníky, výtvarníky, kurátory, filmaře, architekty, divadelníky, tanečníky, sběratele, ale třeba i organizátory společenského dění na malém městě.

Na tom, jestli je host známou osobností nebo jestli se svými aktivitami teprve začíná, nezáleží. Důležitý je pro nás obsah, zápal pro věc a také vztah k současnému dění.

Nedílnou součástí Vizitky jsou skladby podle hostova vlastního výběru. Hudbu vnímáme jako médium, které hostův portrét dokáže vykreslit ještě detailněji.

Vizitka posluchače seznamuje s nadanými a neotřele přemýšlejícími lidmi napříč regiony, proto ji vysíláme i ze studií Českého rozhlasu v Ostravě, Olomouci, Plzni a Liberci.

Posluchači se mohou do rozhovoru zapojit emailovými dotazy na adrese vizitka@rozhlas.cz.

Vizitku vysíláme od 4. září 2017.

Pořad připravují

Další pořady

 • Operní večer

  Přímé přenosy z Metropolitní opery v New Yorku a nabídka Operní sezóny Eurorádia, která mapuje dění na scénách prestižních operních domů.

 • Stanice Nula

  Neotřelým způsobem se místa spojená se šířením rozhlasového signálu rozhodli využít autoři projektu, který vznikal v návaznosti na 100. výročí vysílání Českého rozhlasu.

 • BáSnění

  Své oblíbené básně recitují a zároveň glosují básníci, spisovatelé, překladatelé i další kulturní osobnosti. Každý všední den v Mozaice.

 • Akcent

  Podcast, ve kterém si na jedno kulturní téma posvítíme z více úhlů pohledu.