V období trablů jsem nedokázala ani kreslit, jako by se mi přerušilo spojení hlava – ruka, říká ilustrátorka Andrea Tachezy
Ilustrátorský rukopis Andrey Tachezy kombinuje smysl pro detail a křehkost, coby výtvarnice ovládá celou řadu technik, kromě grafiky i práci s textilem či pohyblivým obrazem. Za ilustrace Mojenky – příběhu dívky s těžkým osudem – získala nedávno Zlatou stuhu, spolupracuje ale také s Janou Šrámkovou nebo Petrem Borkovcem. Kdyby nekreslila, pravděpodobně by pracovala jako zvěrolékařka, a i o tom, co se naučila od koní, mluvila ve Vizitce s Markétou Kaňkovou. Repríza
Související
-
Při kreslení příběhů pro děti myslím na vlastní dětství, říká ilustrátorka Lucie Lučanská
Její vášní je psaní, čtení a kreslení deníků, věnuje se ale také komiksům, tvorbě akvarelů a je odbornicí na práci s risografem. Hostem Vizitky byla Lucie Lučanská.
-
Téma musím prožít, pak ho zpracuju do knihy, říká ilustrátorka Tereza Říčanová
Ve Vizitce mluvila o inspirativním, ale náročném životě s kravičkami Augustinou a Bertou anebo o zásadním vlivu jejího učitele Jiřího Šalamouna.
-
Prožij, napiš, nakresli sám. Autobiografické komiksy jsou můj nejoblíbenější žánr, říká ilustrátorka
Má ráda hudbu z muzikálů. Z fascinace gotickou architekturou a postapokalyptickými prvky vznikl její autorský komiks Klášter nejsvětějšího srdce.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka
3 x Hurvínkovy příhody
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka