V novinářské soutěži Média na pomoc památkám bodovali redaktoři Vltavy

21. září 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Pražská náplavka se dívá největšími kulatými okny na světě do budoucnosti. Co ji čeká?

Při vyhlášení výsledků už 18. ročníku novinářské soutěže Média na pomoc památkám, kterou spolupořádá spolek PRO BOHEMIA a Syndikát novinářů ČR, opět uspěli redaktorky a spolupracovníci Vltavy. Vyhlášení výsledků se nekonalo v obvyklém dubnovém termínu, ale v polovině září.

Zakladatelka soutěže Naděžda Kalousová přitom zdůraznila, že krizová situace vedla i k jisté morální očistě a vědomí sounáležitosti s „ideou humanitní, která dává našemu snažení smysl“ (T. G. M.). S tím souvisí i význam hodnot kulturního dědictví, jehož ochrana je naší společnou povinností.

Čtěte také

Vítěznou příčku v rozhlasové kategorii obsadila Petra Kultová za živě vysílaný pořad ArtCafé z pražské náplavky. Také všechny další ceny a čestná uznání v rozhlasové kategorii získala stanice Vltava.

Pořad Mozaika sleduje památkovou péči nejen v reportážích, ale i vícedílných sériích zaměřených na jednu konkrétní lokalitu. Druhou cenu získala Veronika Štefanová za cyklus o urbanistice pražského Smíchova.

Dvě třetí ceny patří Aleně Rokosové za cyklus Pražské pasáže a Kateřině Havránkové za cyklus Sýpky. Čestné uznání pak získali Michal Bureš a David Hamr za Toulky Podještědím z oblíbených letních Výletů s Vltavou. Všechny vítězné příspěvky si můžete poslechnout online.

V kategorii televize byly uděleny dvě první ceny, a to redakci pořadu Z metropole a dále Petru Krejčímu za cyklus Barokní srdce Evropy odvysílaný na ČT2.

Spustit audio

Související