V hlubokém bezpečí žijí jen duše lhostejných. V inscenaci Hang Out vyrazí artistka Eliška Brtnická do veřejného prostoru

10. září 2020

Na fasádu Kulturního domu Mlejn v pražských Stodůlkách vyšplhá artistka Eliška Brtnická. Premiérou inscenace Hang Out tak zahájí mezinárodní festival věnovaný ženám v cirkuse Fun Fatale. V Praze a Jihlavě potrvá do 7. října.

Z inscenace Hang Out

"Největší nebezpečí v životě je, že začneme být příliš opatrní.“ Tvrdí japonské přísloví, jehož obsah se odrazí i v nové inscenaci Hang Out Elišky Brtnické ze souboru Cirkus Mlejn. Inscenace má být polemikou na téma bezpečí, které se stalo mantrou 21. století. „Bezpečí je jednou z nejvyšších hodnot naší doby. Rozsáhlý systém pravidel a norem má zaručit, že se nám ve veřejném prostoru “nemůže nic stát”. Je ještě vůbec možné se venku jen tak potulovat, poflakovat, zavěsit a vyvěsit: prostě hang out?“ Vysvětluje své tvůrčí pohnutky pro vytvoření inscenace Hang Out artistka Eliška Brtnická.

Na inscenaci, která je prezentována jako audio walk – tedy procházka veřejným prostorem se zvukovým doprovodem – s Eliškou Brtnickou spolupracovala dramaturgyně Viktorie Knotková. „Textem, tedy tou audio rovinou, se v inscenaci snažíme doplnit asociace. Celý audio walk je spíše poetická věc, která by měla otevírat různá témata; jako jsou důvěra mezi rodičem a dítětem, svoboda a odvaha.“ Dodává k inscenaci Hang Out Viktorie Knotková.

Spustit audio