Tygří lejno, voňavka a vetřelec. Dokument o posedlosti ženy kunou, která se jí usadila na půdě i v mysli

15. červen 2016

Eva se nedávno přestěhovala na okraj Prahy a venkovskou atmosféru si jaksepatří užívá. Krmí ptáčky, pozoruje sousedovy oslíky za domem, chodí běhat do lesa… Jednou o půl čtvrté ráno ovšem idylku naruší nezvaný host. Kuna se usídlí na Evině půdě, ničí její izolaci a znemožňuje jí spát.

Z reálné situace, kterou znají mnozí chalupáři a majitelé domů, vychází příběh doku-komedie Tygří lejno, voňavka a vetřelec.

Ukazuje se, že téměr všichni kamarádi, sousedi, taxikáři a příbuzní mají velké množství rad, jak se kuny zbavit - ať už je to použití tygřího lejna, ruské voňavky, elektronického odpuzovače nebo lidských vlasů, různých druhů hudby… Bohužel žádný z nich nefunguje. Začíná boj, který zavede Evu dál, než kam si zpočátku dokáže představit.

Pořad připravil tým ve složení Eva Blechová, Gabriela Albrechtová, Stanislav Abrahám, Vladimír Chrz za vydatné pomoci kuny skalní a jejího mláděte.

Čtěte také: Všechny dostupné dokumenty ve zvuku

autor: Eva Blechová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová