Tygří lejno, voňavka a vetřelec. Dokument o posedlosti ženy kunou, která se jí usadila na půdě i v mysli

15. červen 2016

Eva se nedávno přestěhovala na okraj Prahy a venkovskou atmosféru si jaksepatří užívá. Krmí ptáčky, pozoruje sousedovy oslíky za domem, chodí běhat do lesa… Jednou o půl čtvrté ráno ovšem idylku naruší nezvaný host. Kuna se usídlí na Evině půdě, ničí její izolaci a znemožňuje jí spát.

Z reálné situace, kterou znají mnozí chalupáři a majitelé domů, vychází příběh doku-komedie Tygří lejno, voňavka a vetřelec.

Ukazuje se, že téměr všichni kamarádi, sousedi, taxikáři a příbuzní mají velké množství rad, jak se kuny zbavit - ať už je to použití tygřího lejna, ruské voňavky, elektronického odpuzovače nebo lidských vlasů, různých druhů hudby… Bohužel žádný z nich nefunguje. Začíná boj, který zavede Evu dál, než kam si zpočátku dokáže představit.

Pořad připravil tým ve složení Eva Blechová, Gabriela Albrechtová, Stanislav Abrahám, Vladimír Chrz za vydatné pomoci kuny skalní a jejího mláděte.

Čtěte také: Všechny dostupné dokumenty ve zvuku

autor: Eva Blechová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.