Thomas Hylland Eriksen: Tyranie okamžiku

16. leden 2020

Šetří vám moderní technologie drahocenný čas, nebo kvůli nim žijete naopak rychleji? Jaroslav Achab Haidler čte z knihy norského sociálního antropologa. Poslouchejte on-line po dobu jednoho týdne po odvysílání.

Proč člověk musí pořád odkládat zásadní a průlomové projekty, zatímco zvládat každodenní agendu se mu daří jen s nasazením všech sil? Proč rychlý čas v konfrontaci s pomalým vždy vítězí? A co mají tyto jevy společného s tzv. vyhořením? Koho by před čtvrtstoletím napadlo, že technologie vynalezené k úspoře času povedou posléze k pocitu, že času máme stále méně? Těmito otázkami a problémy se ve své publikaci Tyranie okamžiku zabývá a řešení hledá norský sociolog a antropolog Thomas Hylland Eriksen, autor řady odborných i populárně-vědeckých publikací.

Účinkuje: Jaroslav Achab Haidler

Překlad: Daniela Zounková a Miluše Juříčková
Připravil: Rudolf Matys
Režie: Natália Deáková
Natočeno v roce 2012.

autor: Rudolf Matys
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...