Svoboda je pro studenty samozřejmostí, dnes řeší klima. Touha ozvat se zůstává
Saša Michailidis se ptá uměleckého šéfa Městských divadel pražských a pedagoga DAMU Michala Dočekala, a sociologa, politologa Ondřeje Císaře z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy. 17. listopadu to bude 33 let od sametové revoluce, slavíme státní svátek Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studentstva. Jak dnes vnímáme pojmy jako svoboda slova a projevu? Co pro umělce znamená svobodně tvořit? Jaká témata rezonují u studentů?
Poslouchejte od pondělí do pátku od 16:30 živě na Vltavě nebo ze záznamu na našem webu, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.
Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na adresu: akcent@rozhlas.cz.
Související
-
Zoufalá situace žádá zoufalé činy. Klimatičtí aktivisté umělecká díla nepoškodili, zní v Akcentu
Saša Michailidis se ptá architektky, urbanistky a spisovatelky Anny Beaty Háblové, a umělkyně, studentky UMPRUM Denisy Langrové.
-
Lidi řvali, čepice lítaly, já stál na sedačce a fotil Havla, popisuje Jaroslav Kučera
„Je spousta fotografů, kteří stojí takříkajíc za bukem, fotí kompozici a s lidmi se neseznamují. Já když mám možnost, žvaním s nimi půl dne,“ říká fotograf Jaroslav Kučera.
-
Půlkacíř s bolavou duší. Písničkář Karel Kryl se stal symbolem odporu vůči režimu
Jak se okolnosti, smýšlení i obsah zpěvu změnily, když se do českých zemí vrátila svoboda i Karel Kryl?
Více o tématu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka


Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.