Klimatičtí aktivisté umělecká díla nepoškodili. Zoufalá situace žádá zoufalé činy, zní v Akcentu
Saša Michailidis se ptá architektky, urbanistky a spisovatelky Anny Beaty Háblové, a umělkyně, studentky UMPRUM Denisy Langrové. Klimatičtí aktivisté a aktivistky se přilepují k mistrovským plátnům v galeriích, hází na ně bramborovou kaši, polévají je rajčatovou polévkou. Společnost podle nich dost neřeší opatření proti klimatickému kolapsu. Jsou takové akce vhodnou formou protestu? A nakolik aktivističtí jsou umělci v Česku? Proč se nyní na univerzitách stávkuje za klima?
Poslouchejte od pondělí do pátku od 16:30 živě na Vltavě nebo ze záznamu na našem webu, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.
Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na adresu: akcent@rozhlas.cz.
Související
-
Lilith od Davida Černého jako fíkový list špatné zástavbě? Jaký je smysl korporátního umění?
Saša Michailidis se ptá architektky a spolupracovnice Vltavy Pavly Melkové a sochaře, autora projektu Vetřelci a volavky, kulturního publicisty Pavla Karouse.
-
To nejlepší z Akcentu: Pomoc ukrajinským umělcům, artwashing, Konec rudého člověka na divadle
Poslechněte se výběr z témat, která zazněla v podcastu tento týden. S hosty diskutuje Saša Michailidis.
-
Ostravská městská galerie pro současné umění PLATO se přestěhovala z hobbymarketu do nových prostor
Ostravská galerie pro současné umění PLATO zahájila provoz v nově zrekonstruované budově bývalých jatek. Na co lze v těchto kulturních prostorách narazit?
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka
Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.