Svatopluk Čech: Pravý výlet pana Broučka do Měsíce

Satirická kniha z roku 1888. Představuje pražského měšťana ze sklonku 19. století, jehož poživačnost, přízemnost a zištnost konfrontuje s éterickými Měsíčňany. 

Čte: Otakar Brousek ml.
Režie: Markéta Jahodová
Natočeno: 2009

„Pan Matěj Brouček je sice domácím pánem, ale nenáleží dokonce k těm nadmutým prázdným měchům, za jaké hladomřiví spisovatelé z nízké závisti pány domácí šmahem vydávají. Má přirozený důvtip a od termínu k termínu nazbyt času, aby vědomosti své v nejrůznějších směrech rozšiřoval,“ popisuje hlavního hrdinu autor knihy, spisovatel Svatopluk Čech.

Svatopluk Čech: Pravý výlet pana Broučka do Měsíce

Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.