Stát stále nechápe, jak umělci pracují. Potřebují důstojné podmínky, říká divadelní tvůrce

31. říjen 2022

Saša Michailidis se ptá Jany Návratové, která působí v Institutu umění – Divadelním ústavu, a divadelního tvůrce, herce, performera Jiřího Šimka. Status umělce, to je pojem, o kterém se mluví už od devadesátých let, v nedávné době umělci uspořádali také pár konferencí k tomuto tématu. Proč je zapotřebí vytvořit legislativní rámec a další opatření ke zlepšení profesních podmínek umělců? V jaké fázi je diskuse v Česku na toto téma? A co umělci požadují?

Moderuje: Saša Michailidis
Editorka: Lenka Buriánková

Poslouchejte od pondělí do pátku od 16:30 živě na Vltavě nebo ze záznamu na našem webu, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.

Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na adresu: akcent@rozhlas.cz.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Anglický humor, který léčí! A nestárne...

Vladimír Kroc, moderátor

doktor_v_domě.jpg

Doktor v domě

Koupit

Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko