Stát stále nechápe, jak umělci pracují. Potřebují důstojné podmínky, říká divadelní tvůrce
Saša Michailidis se ptá Jany Návratové, která působí v Institutu umění – Divadelním ústavu, a divadelního tvůrce, herce, performera Jiřího Šimka. Status umělce, to je pojem, o kterém se mluví už od devadesátých let, v nedávné době umělci uspořádali také pár konferencí k tomuto tématu. Proč je zapotřebí vytvořit legislativní rámec a další opatření ke zlepšení profesních podmínek umělců? V jaké fázi je diskuse v Česku na toto téma? A co umělci požadují?
Poslouchejte od pondělí do pátku od 16:30 živě na Vltavě nebo ze záznamu na našem webu, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.
Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na adresu: akcent@rozhlas.cz.
Související
-
Pobavit diváka a žádné ublíženecké manýry, i to je Dejvické divadlo, míní kritici
Saša Michailidis se ptá divadelní kritičky Marie Reslové a divadelního publicisty, kritika a spolupracovníka Vltavy Vladimíra Mikulky.
-
Když tančím romský tanec, jsem ve své kůži. Zmizí vyžehlený Jan a probouzí se divoký, říká Jan Cina
Baví ho hledat hloubku v tom, co se zdá na první pohled povrchní, a role si vybírá podle toho, s kým bude pracovat. „Není čas ztrácet čas,“ říká herec Jan Cina.
-
KULT: Jak se dělá regionální divadelní festival, co vydrží čtvrtstoletí?
Divadelní festival KULT přiváží do Ústí nad Labem kulturu už dvacet pět let. ArtCafé o největší divadelní přehlídce v kraji moderuje Hanka Malaníková.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.